2024-01-22
Zimowe rękawiczki Fiołków
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W ubiegłym tygodniu grupa Fiołki wykonała swoje zimowe rękawiczki, które idealnie wpasowują się w zimową aurę, którą widzimy za oknem. Do ich wykonania użyliśmy waty, farb oraz patyczków, które idealnie przydały się do wykonania zdobień na projektach idealnych rękawiczek, wykonanych przez naszych najmłodszych przedszkolaków.

2024-01-18
Lilie uczą się przez zabawę
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Zajęcia matematyczne w formie zabawowej to najlepsza metoda nauki. Dzieci z grupy Lilie ćwiczyły percepcję wzrokową dobierając rękawiczki i skarpetki do pary, dodatkowym zadaniem było przypinanie znalezionych par klamerkami dzięki temu doskonaliliśmy motorykę małą.

2024-01-16
Zabawy rozwijające w grupie Lilie
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Zabawy twórcze zawierające elementy terapii ręki mające na celu usprawnienie motoryki małej. Wycinanie po śladzie pomaga usprawnić precyzję ruchów rąk oraz rozwijać zdolność skupienia uwagi. Dodatkowo dzieci kształtowały umiejętność odczytywania liter, a także ich odwzorowania.

2024-01-14
Fiołki i ich pingwinowa gromada
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W piątek grupa Fiołki z racji zimy jaka do nas zawitała, stworzyla swoje pingwiny. Każde z dzieci wykonało swojego pingwina, do ich stworzenia wykorzystaliśmy kolorowe kartki papieru wraz z niezastąpioną watą. Nasze urocze pingwiny zawisły na tablicy z naszymi pracami tworząc wielką pingwinową rodzinę.

2024-01-11
Balik karnawałowy 2024
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Karnawał jest czasem zabawy, radości i kolorowych balików także dla najmłodszych. 10.01.2024 w naszym przedszkolu odbył się wielki Bal Karnawałowy, który nasze dzieci uwielbiają.

2024-01-09
Klub Małego Muzyka pt. Profesor Dionizy na tropie karnawału
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dnia 8 stycznia ponownie do naszego przedszkola zawitał Klub Małego Muzyka. Tym razem artyści zabrali nas w ciekawą podróż po wybranych krajach i opowiedzieli o karnawale i zwyczajach jego obchodzenia. Nie zabrakło muzyki, tańców oraz świetnej zabawy.

2024-01-09
Lubuskie Biuro Koncertowe pt. Baśń o dwunastu miesiącach
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dnia 09 stycznia nasze przedszkole odwiedziło poraz kolejny Lubuskie Biuro Koncertowe. Muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego oczarowali nas “Baśnią o Dwunastu Miesiącach”. Z zapartym tchem słuchaliśmy dźwięków skrzypiec, klarnetu oraz fletu poprzecznego opowiadających historię Nastki oraz dwunastu braci, którzy pomagali dziewczynce.

2024-01-07
Niecodzienne spotkanie w grupie Maki
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dnia 3 stycznia w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne spotkanie. W ramach wizyty duszpasterskiej naszych przedszkolaków odwiedził ksiądz proboszcz Piotr Bartkowiak z parafii św. Józefa w Wolsztynie.

2024-01-05
Fiołki przy żłóbku w Kaplicy Sióstr
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dnia 2 stycznia tuż po powrocie dzieci z przerwy świąteczno - noworocznej grupa Fiołki wraz z częścią grupy Maki odwiedziła Kaplicę Sióstr, aby przypomnieć sobie moment narodzenia Pana Jezusa oraz popodziwiać przygotowaną tam stajenkę oraz posłuchać śpiewu aniołka, który jej pilnuje.

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 143