2024-02-08
Turniej wiedzy matematycznej
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W czwartek 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się „Turniej wiedzy matematycznej”, przygotowany przez panią Patrycję. W zabawie udział wzięły wszystkie grupy: Fiołki, Maki oraz Lilie. Konkurencje były kreatywne i prezentowały wysoki poziom. W przemiłej atmosferze nasze dzieci rozwiązywały matematyczne zadania i łamigówki.

2024-02-07
Fiołki i ich oznaki karnawału
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszej grupie jest Karnawał, który stanowi okres pomiędzy Świętem Trzech Króli a Środą Popielcową. Jest to czas zabawy, tańca oraz różnokolorowych strojów. Nasze Fiołki przy poznawaniu symboli karnawału oraz tradycji z nim związanych wykonały maski karnawałowe oraz kolorowe klauny. Do ich wykonania nasze maluszki wykorzystały farbę, pompony oraz rolki po papierze.

2024-02-01
Zimowe drzewka grupy Fiołki
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W czwartek grupa Fiolki, aby przywołać w głowach choć na chwilę zimowe wspomnienia, wykonała drzewka przyprószone śniegiem. Do ich wykonania nasze maluchy wykorzystały farbę, która była niezbędna do wykonania pnia drzewa powstałego z odcisku rąk naszych Fiołeczków oraz wacików kosmetycznych.

2024-01-31
Msza święta z okazji Dnia Babci i Dziadka
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dnia 25 stycznia do kaplicy Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zaprosiliśmy wszystkie Babcie i Dziadków na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Podczas kazania ksiądz skierował specjalne słowa do dzieci. Zwrócił szczególną uwagę na istotę obecności dziadków w ich życiu, którzy wspierają swoje wnuki, ale co najważniejsze okazują im bezwarunkową miłość. Babcia i Dziadek pokazują nam świat, przekazują wiedzę i doświadczenie, dlatego w wielu sytuacjach służą pomocną radą.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Lilie
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Babcia i Dziadek to najbliższe osoby każdego dziecka. Dziadkowie okazują swoim wnukom dużo miłości i ciepła. Dlatego z okazji ich dnia gościliśmy babcie i dziadków w naszym przedszkolu. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali przybycia wyjątkowych gości. Babcie i Dziadkowie mieli możliwość zobaczyć i podziwiać swoich małych wnuków w specjalnym programie artystycznym, przygotowanym szczególnie dla nich.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Maki

Dzień Babci i Dziadka w grupie Fiołki

2024-01-24
Teatr Lalkowy Wszędobylski pt. W zamku Króla
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W dniu 23 stycznia poraz kolejny w naszym przedszkolu gościł Teatrzyk Lalkowy "Wszędobylski", tym razem była to opowieść "W zamku Króla". Niezwykłe przygody Tomka Wszędobylskiego, które ukazują jego odwagę, aby przeciwstawić się pewnym przeciwnością. Dzieci zaciekawieniem oglądały przedstawienie, które podobało się wszystkim. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody Tomka.

2024-01-22
Teatr Eden - Opowieść wigilijna
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W nowym roku odwiedził nas Teatr Eden. Tym razem artyści zaprezentowali naszym przedszkolakom przedstawienie będące adaptacją opowiadania Karola Dickensa. Głównym bohaterem historii jest Scrooge, który był ogromnym skąpcem i nie znosił towarzystwa bliskich mu ludzi. Ponad wszystko stawiał miłość do pieniędzy.

1 « [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] » 143