2024-03-28
Wizyta Maków w Urzędzie Miasta
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dzieci z grupy Maki wybrały się z życzeniami wielkanocnymi do Urzędu Miasta w Wolsztynie.

2024-03-27
Zajączek i wielkanocny obiad w grupie Maki

2024-03-27
Zajączek i wielkanocny obiad w grupie Fiołki

2024-03-27
Zajączek i wielkanocny obiad w grupie Lilie
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Każdego roku, tuż przed Wielkanocą nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. W słoneczną środę, 27 marca w szatni czekały na dzieci świąteczne kolorowanki, a w salach słodkie niespodzianki. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały odwiedzin zajączka.

2024-03-22
Pierwszy dzień wiosny w grupie Fiołki
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W czwartek 21 marca grupa Fiołki świętowała pierwszy dzień wiosny z tej racji nasze maluszki wybrały się na wiosenny spacer. Nasze Fiołeczki szukały oznak wiosny w przyrodzie podczas swojego spaceru po parku. Wykonały również pracę plastyczną, która przedstawiała wiosenne drzewo. Do jego wykonania wykorzystaliśmy farby oraz gąbkę.

2024-03-22
Lilie i Maki witają wiosnę
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Dnia 21 marca dzieci z grupy Lilie i Maki udały się na Wolsztyński Rynek, by wziąć udział w "Powitaniu Wiosny". Mimo małego deszczyku w radosnych nastrojach i kolorowych dekoracjach ruszyliśmy razem z naszą Marzanną. Wraz z innymi przedszkolakami i uczniami z innych placówek żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Teraz trzymamy kciuki żeby nam tam wiosna sie rozkręciła i dała dużo słoneczka.

2024-03-21
Przedszkolne rekolekcje wielkopostne
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

Okres przed Wielkanocą jest czasem zadumy i refleksji. W czasie Wielkiego postu powinniśmy na chwilę się zatrzymać i poświęcić odrobinę czasu na rozważania nad męką Pana Jezusa. W środę, 20 marca dzieci w naszym przedszkolu miały okazję uczestniczyć w rekolekcjach, które poprowadził ksiądz Mateusz Kaźmierczak. Mali podopieczni wysłuchali i obejrzeli prezentację przygotowaną przez księdza.

2024-03-19
Teatr Eden i przedstawienie pt. Jonasz i niezwykła ryba
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

We wtorek, 19 marca do przedszkola zawitał Teatr Eden z przedstawieniem pt. Jonasz i niezwykła ryba”. Poznaliśmy historię Jonasza, człowieka uczciwego, lecz nie zawsze posłusznego. Za sprawą barwnej scenografii, spektakl przeniósł nas do Niniwy, miasta którego mieszkańcy zapomnieli o tym, co to miłość i dobro.

2024-03-18
Teatr Tomek Wszędobylski pt. O Królu Popielu i Kruszwickiej wieży
Przedszkole Sióstr - Wolsztyn

W czwartek, 14 marca gościliśmy w przedszkolu Teatr Lalek „Wszędobylski”, który przedstawił dzieciom widowisko pt. „O Królu Popielu i Kruszwickiej wieży”. Historia opowiadała o spotkaniu Tomka z legendarnym i chciwym królem, który pragnął zostać potężnym władcą. Za knucie spisku spotkała go kara.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 143